Арсенал вкара пет на Борнемут (видео)

Арсенал ще задържи мястото си в топ 4 с точка пред Манчестър Юнайтед след като днес тимът прие Борнемут в срещата от двадесет и осмия кръг на Висшата лига. Домакините от "Емирейтс Стейдиъм" спечелиха с 5:1 след изключително представяне на Хенрик Мкхитарян.

Резултатът бе открит днес в 4-ата минута от Йозил по красив начин след подаване в наказателното поле на Колашинац. Германецът копна топката над вратаря за 1:0.

В 27-ата минута Йозил асистира за гол на Мкхитарян когато двамата комбинираха добре в наказателното поле за 2:0. В 30-ата минута Гослинг и Мусе излязоха на добра позиция срещу Лено и преодоляха вратаря за 2:1 с гол от последния.

В 47-ата минута Косчелни реализира след подаване на Мкхитарян, а В 59-ата минута и Обамеянг се разписа при подаване на арменеца за 4:1, преди което Обамеянг заобиколи вратаря за удар на празна врата. Крайният резултат оформи Лаказет в 78-ата минута.