Сити с погром и рекорди над Челси

Манчестър Сити прие Челси в срещата от двадесет и седмия кръг на английската Висша лига. Днес на "Етихад Стейдиъм" домакините се разправиха със своя противник с 6:0 след исторически хетрик на Серхио Агуеро, два гола за Рахим Стърлинг и гол за Илкай Гюндоган.

Още в 4-ата минута днес Стърлинг откри когато се включи при избита топка и стреля през Кепа за 1:0. Серхио Агуеро направи 2:0 в 13-ата минута с изключителен удар от далечна дистанция право в ъгъла на вратата, а в 19-ата той оформи и 3:0 след грешка на Баркли.

В 25-ата минута една избита от краката на Агуеро топка бе добавена от далеч от Гюндоган за 4:0. Това се оказа антирекорд за Челси, който никога не е получавал толкова рано 3 и 4 гола във вратата си.

След почивката Агуеро оформи своя хетрик в 56-ата минута от дузпа, а крайното 6:0 завърши отново Стърлинг в 80--ата.

Така Сити се върна на първата позиция в класирането, а Серхио Агуеро изравни рекорда на Алан Шиърър за вкарани 11 хетрика във Висшата лига. Същевременно Челси допусна най-голямата си загуба в историята във Висшата лига.