Тотнъм се затрудни, но надви Лестър

Тотнъм посрещна Лестър Сити в срещата от двадесет и шестия кръг на английската Висша лига. Днес на "Уембли" домакините спечелиха с 3:1 и шпорите записаха 10-та победа в последните 12 мача, с което тимът застава на 2 точки от втория Ман Сити и на 5 от върха и Ливърпул.

В 33-ата минута днес Санчес откри резултата когато Ериксен центрира добре на главата му и той матира Шмайхел за 1:0.

След почивката Барнс пропусна три големи възможности за гол за гостите, а Джейми Варди, появил се в 60-ата минута за да помогне на тима, веднага получи шанс да стреля от дузпа, която пропусна.

В 63-ата минута Ериксен вкара отново за домакините за 2:0, преди Варди да се реабилитира в 76-ата минута с гол след ниско центриране на Перейра за 2:1. В края Лестър натисна, но Тотнъм изчака шанса си и в една контра Сон излезе сам срещу вратаря от центъра на терена и не сбърка за 3:1.