Арсенал взе победа в Хъдърсфийлд

Арсенал гостуваше на Хъдърсфийлд Таун в срещата от двадесет и седмия кръг на английската Висша лига. Днес на "Дъ Джон Смит Стейдиъм" гостите спечелиха с 2:1 след попадения от Айуоби и Обамеянг още преди почивката.

В 16-ата минута Арсенал поведе когато Колашинац центрира на втора греда и Айуоби завърши от воле и след рикушет в противник за 1:0. В 44-ата минута Найлс намери Лаказет за лесен удар на празна врата и 2:0.

Във второто полувреме домакините имаха своите положения, като почти стигнаха до гол в 65-ата минута, но гредата спаси Лено. След още няколко силни положения изглеждаше сякаш Хъдърсфийлд никога няма да вкара, но в 93-ата минута това все пак се случи когато Колашинац реализира в собствената си мрежа за крайното 2:1.