Арсенал с категорична победа над Болтън (видео)

П. Пенков

Арсенал успя да победи с 4:1 Болтън на собствения си "Емирейтс Стейдиъм" в двубой от 4-я кръг на английската Висша лига. Домакините поведоха в 24-та минута на първото полувреме благодарение на новото си попълнение на Косчелн. Той успя да отправи шут с десния си крак от много близка дистанция след изпълнение на корнер. В края на първата част Марто и компания успяха да изравнят чрез Джоан Елмандер, който засече с глава след асистенция на съотборника му Лий Чунг-Янг. Така двата отбора се отеглиха на почивката при равенство 1:1.

В 58-та минута лондончани отново излязоха напред в резултата. Маруан Шамак успя да засече с глава центриране на капитана Фабрегас, след което насочи кълбото в горния десен ъгъл на противниковата врата. С края на двубоя физическите сили на гостите започнаха да намаляват, което позволи на домакините да увеличат преднината си. 12 минути преди края резултата беше 3:1 в тяхна полза благодарение на Александър Сонг, който получи от руснака Андрей Аршавин. Пет минути след попадението на Сонг, Карлос Вела оформи крайното 4:1 в полза на артилеристите след асистенция на Фабрегас.