Ман Сити с петица през Бърнли във ФА Къп

Манчестър Сити посрещна Бърнли в срещата от четвъртия кръг на ФА Къп. Днес на "Етихад" домакините се разправиха със своя противник с 5:0 след голове от Жезус, Бернардо, Де Брюйне и Агуеро.

В 23-ата минута днес Габриел Жезус откри резултата, когато бе изведен от ляво от Данило в наказателното поле, справи се със защитник и стреля ниско през Поуп за 1:0. До почивката гостите не успяха да регистрират точен удар, а след полувремето нещата за тях се влошиха.

В 52-ата минута Де Брюйне намери Бернардо Силва на стрелкова позиция и с удар и рикушет той успя да реализира за 2:0. Последва гол на самият Де Брюйне в 61-ата минута с удар от границата на наказателното поле далеч от вратаря за 3:0.

В 73-ата минута Де Брюйне проби от дясно и от аут линията центрира остро, а Лонг си вкара автогол за 4:0. В 75-ата минута Жезус бе заменен от Агуеро, който оформи крайното 5:0 от дузпа в 10 минути след това.