Челси победи Тотнъм след дузпи в Купата на лигата (видео)

Челси посрещна Тотнъм във втората среща от полуфиналната фаза на Купата на лигата. След 1:0 за Тотнъм в първия кръг днес Челси успя да победи пред своята публика с 2:1 и да достигне до дузпи, където спечели и отива на финал с Манчестър Сити.

Срещата започна добре за "сините" и те поведоха в 27-ата минута след корнер от Азар, при който топката беше избита към дъгата, а там необезкопояван Канте я насочи ниско през краката на вратаря за 1:0. В 38-ата минута Азар вкара за 2:0 след подаване на Азпиликуета от дясно.

След почивката Тотнъм продължи да отстъпва в играта, но достигна до гол в 50-ата минута след центриране на Роуз и удар на Йоренте за 2:1. Така гостите издържаха до 90-ата минута и достигнаха дузпи, където обаче "сините" вкараха своите положения, а Дайър и Лукас пропуснаха за шпорите и така Тотнъм напусна турнира.