Ливърпул победи Брайтън с дузпа (видео)

Брайтън прие Ливърпул в срещата от двадесет и втория кръг на английската Висша Лига. Днес на АМЕКС Стейдиъм домакините се държаха добре въпреки доминацията на лидера в таблицата, но талисманът Мохамед Салах спечели и реализира дузпа за успеха с 1:0 на Ливърпул, който се отдалечава на 7 точки от преследвачите си.

В първата част Ливърпул владееше топката повече от 70% от времето, но чисти положения липсваха. Шакири и Фирмино пропуснаха добри положения за гостите, а единствената ситуация за домакините беше пред Мъри.

В 49-ата минута Салах бе задържан от Грос в полето и това бе дузпа, която египтянинът реализира за 1:0. Така Салах има 3 гола и 2 асистенции в 4-те си срещи в кариерата срещу Брайтън.

До края и двата тима имаха положения за гол, като най-доброто бе пропуснато от непосредствена близост от Салах.