Уест Хем взе дербито с Арсенал (видео)

Уест Хем Юнайтед прие Арсенал в лондонското дерби от двадесет и втори кръг на английската Висша лига. Днес на Лондон Стейдиъм домакините успяха да победят с минималното 1:0 и така Арсенал може да позволи на Манчестър Юнайтед да застигне тима по точки на петата позиция след този кръг.

До почивката двата тима изглеждаха сравнително добре, а Райс бе най-близо до гол малко преди почивката. Именно той в 48-ата минута на второто полувреме и откри, когато бе намерен от Насри в наказателното поле и изпрати топката далеч от вратаря за 1:0.

На 19 години и 363 дни Райс стана вторият тинейджър, вкарал за Уест Хем в лигата от Джуниор Станислас през 2009-та.

В 93-ата минута Арсенал успя да вкара чрез Косчелни, но голът бе отменен поради засада на Колашинац в атаката и така резултатът остана непроменен.