Арсенал с класика в Блекпул (видео)

Арсенал гостуваше на Блекпул днес в срещата от третия кръг на най-старото състезание във футбола - ФА Къп. Гостите спечелиха с 3:0 след две попадения на Уилок и едно на Айуоби, като така продължават към четвъртата фаза на турнира.

В 11-ата минута Рамзи стреля към вратата, топката се отклони в Спиъринг и гредата преди да попадне удобно за Уилок и 19-годишният вкара втория си гол за сезона с 1:0.

В 37-ата минута младокът отново реализира след добра игра от Айуоби и Дженкинсън и центриране на последния, отклонено от защитник в нападателя за 2:0.

В 80-ата минута на втората част Уилок бе близо до хетрик, но се оказа в засада в една добра ситуация. 2 минути след това за 3:0 вкара Айуоби при положение, в което отново останаха съмнения за засада.