Рашфорд ключов в победата над Нюкасъл (видео)

Манчестър Юнайтед гостуваше на Нюкасъл Юнайтед в срещата от поредния двадесет и първи кръг на английската Висша лига. Днес на "Сейнт Джеймсис Парк" гостите успяха да спечелят с 2:0, като в срещата се прояви Маркъс Рашфорд с гол и асистенция.

До почивката в срещата голове нямаше, но Юнайтед позволи само 28% владение на домакините на Бенитес. Домакините имаха две положения пред Де Хеа, докато Дубравка трябваше да се справи със 7 положения.

След почивката Оле Гунар Солскяер трябваше да представи Санчес и Лукаку в игра, а двете резерви имаха влияние на резултата. В 64-ата минута Рашфорд стреля от пряк-свободен удар, но Дубравка не отрази добре удара и Лукаку добави за 1:0. Така белгиецът събира 7 гола и 4 асистенции в кариерата си в своите 12 срещи с Нюкасъл.

В 80-ата минута Санчес намери място през защитата за чист Рашфорд в наказателното поле за крайното 2:0.