Сити се върна към победите

Манчестър Сити гостуваше на Саутхемптън в срещата от двадесетият кръг на английската Висша лига. Днес на "Сейнт Мерис Стейдиъм" гостите успяха да спечелят с 3:1 и да се върнат в преследването на Ливърпул и първото място на 6 точки от върха.

Давид Силва откри резултата днес в 10-ата минута след асистенция от Бернардо Силва. В 37-ата минута Хьойберг не остави никакви шансове на Едерсон с прекрасно изпълнение от дистанция за 1:1. В 45-ата минута преди почивката обаче Стърлинг опита центриране в полето и Уорд-Прауз отклони кълбото в собствената мрежа за 2:1. В добавеното време преди полувремето Сити вкара отново - този път чрез Агуеро, който с глава реализира след подаване на Зинченко за 3:1.

Във втората част резултатът не се промени, като Агуеро нацели гредата в най-доброто си положение.