Ливърпул вкара пет на Арсенал

Ливърпул прие Арсенал в срещата от поредния двадесети кръг на английската Висша лига. Днес на "Анфийлд" домакините изиграха почти перфектен двубой, като след като допуснаха ранен гол успяха да се разправят с гостите с 5:1.

Мейтлънд-Найлс откри резултата днес за Арсенал в 11-ата минута след центриране на Айуоби за 1:0. Роберто Фирмино изравни още в 14-ата минута след неразбирателство в защитата на гостите за 1:1. 2 минути след това той отново завърши за 2:1. Садио Мане в 32-ата минута оформи 3:1 след подаване на Салах около дузпата, а египтянинът вкара за 4:1 от дузпа в последната минута на първото полувреме.

Във втората част бе отсъдена нова дузпа за домакините, като Фирмино получи възможност да оформи хетрик от бялата точка в 65-ата минута, като той вкара за крайното 5:1.