Азар победи Уотфорд (видео)

Уотфорд прие Челси в късния двубой от деветнадесетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Викъридж Роуд Стейдиъм" Еден Азар отново блестя за гостите и реализира головете на "сините" за успеха с 2:1.

След полувреме с две принудителни смени за двата тима, те завършиха гръмко и Азар откри в 46-ата минута на първата част, когато бе изведен от Ковачич, справи се с вратаря и стреля от ъгъл - 1:0. Преди да завърши полувремето обаче за 1:1 вкара човекът във форма за домакините - Перейра, който бе намерен след корнер и по изключителен начин завърши от границата на наказателното поле.

В 58-ата минута на второто полувреме Азар си спечели дузпа, която реализира за 2:1. Така белгиецът се оказа замесен в 19 гола за тима този сезон в лигата с 10 попадения и 9 асистенции. Азар стана и 10-ят човек в историята на Челси с над 100 гола в първенството.