Варди потопи Челси в Лондон

Челси прие Лестър Сити в срещата от поредния осемнадесети кръг на английската Висша лига. Днес гостите изиграха прекрасен двубой и успяха да победят с 1:0 чрез гол на Джейми Варди във второто полувреме.

До почивката Челси позволи на противника само 23% владение, но опасности пред Кепа не липсваха. Еден Азар нацели гредата с мощен удар преди почивката и това остана най-доброто положение на домакините в срещата.

В 51-ата минута резултатът бе открит когато Мадисън пусна добра топка за Варди в наказателното поле и нападателят матира Кепа в близкия ъгъл за 1:0. Това стана гол номер 13 за Варди в последните му 15 мача срещу отбори от топ 6.

В 91-ата минута Маркъс Алонсо можеше да донесе гол, останал сам срещу Шмайхел, но и той нацели страничния стълб и така гостите взеха максималния брой точки днес.