Оба прескочи Салах в победата над Бърнли (видео)

Арсенал прие Бърнли в срещата от поредния осемнадесети кръг на английската Висша лига. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" домакините спечелиха с 3:1 срещата, а головете вкараха Пиер-Емерик Обамеянг и Айуоби, с което той стана едноличен лидер сред реализаторите в лигата за момента с 12 гола.

В 14-ата минута днес резултатът бе открит когато Йозил разсече защитата с подаване за Колашинац. Защитникът намери Обамеянг в средата на наказателното поле за удар без подготовка и 1:0.

В 48-ата минута Обамеянг се разписа отново след контра-атака, в края на която Лаказет намери нападателя за мощен шут под ъгъл и 2:0.

Последва натиск на Бърнли и гостите се върнаха в срещата в 63-ата минута, когато при поредица удари топката попадна в Барнс и той вкара от непосредствена близост за 2:1. В 90-ата минута обаче Алекс Айуоби оформи крайното 3:1 след появата си като резерва, като в ситуацията останаха съмнения за засада.