Азар вдъхнови Челси за успеха в Брайтън

Челси гостуваше в Брайтън в срещата от поредния седемнадесети кръг на английската Висша лига. Днес на "АМЕКС стейдиъм" гостите победиха с 2:1 след блестящо представяне на Еден Азар, който асистира и вкара в срещата за "сините".

В 17-ата минута удар на Азар бе блокиран, но върналата се в белгиеца топка му позволи да пробие в наказателното поле и да пусне перфектно подаване по земя за Педро, който на празна врата не сбърка за 1:0.

В 33-ата минута Вилиан изведе Азар и той превзе цялата половина на противника на скорост преди да матира вратаря Райън  без проблеми за 2:0. Така белгиецът вече е замесен в 17 гола за Челси във Висшата лига от началото на сезона, което е повече отколкото 16-те, в които участва през цялата минала година.

В 66-ата минута домакините върнаха гол чрез Марч, който завърши с глава при центриране на Монтоя.