Тотнъм с късна победа над Бърнли

Тотнъм посрещна Бърнли в срещата от поредния седемнадесети кръг на английската Висша лига. Днес на "Уембли" двата отбора не успяха да си вкарат гол 91 минути, но в самия край Ериксен донесе 1:0 и Тотнъм остава на трета позиция в таблицата и 3 точки зад Ливърпул, който играе утре с Манчестър Юнайтед.

В първото полувреме и двата отбора пропускаха златни положения за гол. Кейн можеше да получи и дузпа когато бе повален от Тарковски в наказателното поле в 25-ата минута, Ламела пропусна най-доброто положение от близо срещу Харт малко след това, а Барнс пропусна за гостите малко преди почивката от непосредствена близост.

Във втората част Тотнъм владееше топката близо 75% от времето, но гол така и не идваше. В 92-ата минута обаче топката достигна до Кейн около дузпата, като с гръб към вратата той пусна кълбото за включилия се Ериксен, и датчанинът матира вратаря за 1:0.