Челси нанесе първата загуба на Манчестър Сити

Челси прие Манчестър Сити в суперсблъсъка на английската Висша лига. В шестнадесетия кръг на първенството тези два тима се срещнаха на "Стамфорд Бридж" и днес момчетата на Пеп Гуардиола получиха първата си загуба за сезона с 2:0. Това автоматично оставя Сити на втора позиция, на 1 точка зад Ливърпул, докато третият Челси е на 8 от върха.

Разликата до почивката беше единственото попадение на Нголо Канте, намерен на дузпата с ниско подаване от Азар, въпреки че гостите водеха с 64% от владението на топката. В състава им обаче липсваше изявен нападател след като и Агуеро и Жезус не започнаха срещата.

В 54-ата минута Гуардиола представи Жезус за Сане, но това не помогна на "гражданите". В 78-ата минута при ново центриране на Азар, Давид Луис се извиси и с глава изпрати топката далеч от вратаря за втори път за 2:0. Така домакините завършиха с победа и суха мрежа.