Ливърпул победи Евертън в последната секунда

Ливърпул прие Евертън в дербито от четиринадесетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Анфийлд" двата тима не успяха да достигнат до гола след 95 минути игра, при 4 минути дадено продължение, но в 96-ата минута Дивок Ориги донесе минималната победа на домакините.

Положенията в срещата обаче бяха много. Мане можеше да открие резултата с голямо положение в 13-ата минута, но волето му бе малко високо. Гомес имаше най-добрата възможност за гостите след 21 минути игра, но от близо с глава пропусна. Пикфорд лиши и Шакири от гол когато бе сам срещу него в 35-ата минута.

Във втората част отново положения не липсваха. Много близо бе Ливърпул в 87-ата минута след корнер от Арнолд, който Дайк продължи и Ориги нацели горната греда от няколко метра, след като нападателят се появи в игра само 3 минути преди това.

В 96-ата минута отново Ориги бе решаващ когато завърши с глава след голяма грешка на Пикфорд и донесе победа на домакините в 232-рото дерби на Мърсисайд с 1:0.