Юнайтед се върна до равен със Саутхемптън

Саутхемптън прие Манчестър Юнайтед в срещата от поредния четиринадесети кръг на английската Висша лига. Днес на "Сейнт Мерис Стейдиъм" домакините започнаха изключително силно и водеха с два гола след 20 минути игра. Още преди почивката обаче гостите се върнаха до 2:2, който резултат не се промени във второто полувреме.

В 13-ата минута Армстронг откри резултата когато бе намерен от Обафеми в наказателното поле, като с мощен удар от малък ъгъл той матира Де Хеа за 1:0.

В 20-ата минута Седрик Соарес вкара за 2:0 от пряк-свободен удар, изпълнен перфектно в ъгъла на вратата. Последваха силни минути за Юнайтед обаче. В 33-ата минута Маркъс Рашфорд изведе Лукаку сам срещу вратаря и той не сбърка за 2:1, а отново Рашфорд асистира перфектно за Ерера в 39-ата минута за красив гол с пета и 2:2.

Във втората част Моуриньо даде дебют на Диого Далот за Юнайтед, като включи Марсиал и Лингард в игра, но гостите не успяха да достигнат до обрат.