Манчестър Сити би Борнемут, Стърлинг с рекорд

Манчестър Сити посрещна Борнемут в срещата от поредния четиринадесети кръг на английската Висша лига. Днес на "Етихад" домакините излязоха с променена титулярна постройка от Пеп Гуардиола, но спечелиха с 3:1 без много проблеми.

Всичко започна в 16-ата минута днес когато Бернардо Силва откри резултата след добра атака от Сане, спрян в наказателното поле. Португалецът завърши с апломб след като кълбото попадна в него от германския му колега за 1:0.

В 44-ата минута Уилсън върна попадение след центриране и удар с глава за 1:1. След почивката Стърлинг се разписа в 57-ата минута след добавка при избит удар - 2:1. С попадението си англичанинът стана първият човек в историята на Висшата лига, вкарал в първите си 6 срещи с един противник. Той вкара по гол във всички свои срещи с Ман Сити срещу Борнемут в кариерата си до тук.

Точка на спора сложи Илкай Гюндоган в 79-ата минута за 3:1.