Юнайтед с класика над Уест Хем, Бербо с гол (видео)

П. Пенков

Манчестър Юнайтед победи с класическото 3:0 тима на Уест Хем пред погледите на 75 хиляди на Олд Трафорд в двубой от 3-я кръг на английската Висша лига. В 33-та минута на срещата червените дяволи получиха правото да изпълнят единайсетметров наказателен удар заради нарушение на Спектър срещу капитана на Юнайтед Райън Гигс. Завърналия се в игра Уейн Рууни застана зад бялата точка и реализира първото си попадение с червената фленелка от месец март насам.

Пет минути след началото на втората част Нани удвой преднината на Манчестър и така се реваншира за пропусната от него дузпа при равенството срещу Фулъм преди седмица. Португалецът проби през защитата на чуковете, навлезе в наказателното поле и шутира точно с левия крак. В 69-та минута Гигс подаде на голмайсторът Нани, който центрира на далечната греда към българина Димитър Бербатов, който с красиво изпълнение изпрати топката в мрежата на Уест Хем. Малко след попадението бившият български национал беше заместен от Майкъл Оуен.