Юнайтед без шансове на Етихад (видео)

Манчестър Сити прие Манчестър Юнайтед в срещата от поредния дванадесети кръг на английската Висша лига. Днес на "Етихад Стейдиъм" домакините спечелиха с 3:1 след голове на Силва, Агуеро и Гюндоган, а Марсиал от дузпа вкара за гостите.

Още в 12-ата минута днес Сити поведе чрез Давид Силва с удар от позиция в наказателното поле. До почивката Сити владееше инициативата и почти не позволяваше владение на противника

В 48-ата минута Агуеро удвои с добър удар от малък ъгъл, намерен от Марес за 2:0. Това е 8-ми гол на аржентинеца срещу "червените дяволи", като той има повече само срещу Нюкасъл (14) и Тотнъм (10) в кариерата си.

В 57-ата минута Лукаку спечели дузпа срещу Едерсон, която Марсиал реализира за 2:1. Крайното 3:1 оформи резервата Гюндоган, който се възползва от центриране на Бернардо Силва, при което Ашли Йънг покри засадата.