Сити вкара шест на Саутхемптън

Манчестър Сити прие Саутхемптън в срещата от дванадесетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Етихад Стейдиъм" домакините победиха категорично с 6:1 своя съперник, продължавайки отличния сезон до тук.

Още в 6-ата минута Сити поведе когато Сане бе изведен от ляво и центрира остро, а Хоед бутна топката в собствената мрежа за 1:0. Последва гол на Агуеро в 12-ата минута за 2:0 след удар от близо при подаване на Стърлинг.

Попадението означаваше гол номер 150 за Агуеро в Манчестър Сити. Той реализира головете в 217 срещи, докато само Алан Шиърър в историята на Висшата лига е успял да вкара толкова голове за по-малко време (212).

В 18-ата минута при високо подаване Сане с глава отклони към Давид Силва, който с мощен удар направи 3:0. В 32-ата минута Ингс спечели дузпа срещу Едерсон, която реализира с хладнокръвие за 3:1.

Точно преди почивката за 4:1 вкара Стърлинг, намерен от Агуеро на непосредствена близост до вратата. Във второто полувреме Сане нацели гредата в 62-ата минута, а 5 минути след това Агуеро отново записа асистенция на Стърлинг за 5:1.

В 91-ата минута крайният резултат оформи Сане при бърза контра и още една асистенция на Стърлинг в този ден.