Арсенал не спечели, но вкара гола на сезона срещу Палас

Арсенал пропусна възможността си да достигне до 12 поредни победи във всички състезания когато днес гостува на Кристъл Палас на "Селхърст Парк" в срещата от единадесетия кръг на английската Висша лига. Две дузпи, вкарани от Миливойевич бяха достатъчни да неутрализират попаденията на Шака и Обамеянг за 2:2.

В 45-ата минута на първото полувреме Миливойевич откри когато Мустафи препъна Кояте за дузпа - 1:0.

В 51-ата минута Гранит Шака вкара кандидат за гол на сезона, когато от пряк-свободен удар под ъгъл с изключително силно и точно изпълнение той заби топката в сглобката на вратата далеч от вратаря, а след гредата кълбото влезе в мрежата за красиво 1:1.

В 56-ата минута Обамеянг даде аванс на Арсенал след подаване с ръка на Лаказет към нападателя на втора греда, което остана незабелязано от съдията.

В 83-ата минута Заха спечели нова дузпа срещу Шака и Миливойевич вкара отново за 2:2.