Изключителен Баркли в отсъствието на Азар срещу Бърнли

Бърнли прие Челси в срещата от поредния единадесети кръг на английската Висша лига. Днес гостите се разправиха със своя домакин с убедителното 4:0, като във всички попадения беше замесен Рос Баркли, появил се вместо контузения Еден Азар в състава.

Още в 22-ата минута Баркли изведе Мората на стрелкова позиция за 1:0, но до почивката Бърнли показа намерения да изравни.

В 57-ата минута обаче Баркли се справи с трима защитника и стреля ниско и силно за 2:0 през Джо Харт. В 62-ата минута англичанинът записа и още една асистенция за попадение на Вилиан. Бразилецът вкара своя 10-ти гол за Челси от позиция извън наказателното поле, което е най-много по този показател от дебюта му през октомври 2013-та. В 92-ата минута Рубен Лофтъс Чийк оформи крайния резултат 4:0 след разбиркване при корнер.

Баркли се превърна в първия англичанин, вкарал в три поредни мача във Висшата лига за Челси от Франк Лампард през февруари 2013-та година.