Марез порти дузпа в равен с Ливърпул

Ливърпул прие Манчестър Сити в срещата от поредния осми кръг на английската Висша лига. Днес двата тима предложиха някои добри моменти и имаха шансовете да стигнат до гол, но и след пропусната късна дузпа от гостите се стигна до 0:0 в крайна сметка.

До почивката от двете страни отборите не успяваха да въведат нападението в мача. Салах, Фирмино и Мане бяха тихи за домакините, докато Агуеро не получаваше достатъчно подкрепа за Сити. Най-доброто положение тук бе пред Салах, който стреля неточно, а срещу Агуеро можеше да се отсъди дузпа когато бе изритан в полето от Ловрен.

Решителен момент бе този в 85-ата минута, когато Сане спечели дузпа срещу Ван Дайк, а Рияд Марес пропусна от бялата точка, стреляйки много високо над вратата.