Арсенал разби Фулъм

Фулъм прие Арсенал за срещата от поредния осми кръг на английската Висша лига. Днес домакините допуснаха и успяха да изравнят, но във второто полувреме гостите показаха прекрасна игра за крайното 5:1 след голове от Лаказет, Рамзи и Обамеянг.

В 29-ата минута днес Лаказет откри резултата когато Айуоби изведе Монреал от ляво за ниско центриране, а нападателят овладя в полето и стреля със завъртане в близкия ъгъл за 1:0. В 44-ата минута Шюрле изравни красиво след като бе изведен от Вието срещу вратаря и копна топката над него за 1:1.

В 49-ата минута на втората част Лаказет върна аванса за Арсенал с удар от полуволе в близкия ъгъл при подаване на Уелбек - 2:1.

В 67-ата минута току що появилият се Рамзи вкара красив гол след прекрасна атака на гостите и удар с пета за 3:1. Последва гол за Обамеянг в 79-ата минута и отново той в 91-ата, след асистенция от Рамзи оформи 5:1.