Сити без много проблеми в Оксфорд

Третия кръг на Купата на лигата изпрати Манчестър Сити в Оксфорд за първа среща между двата отбора от 1997-ма година. Днес Ман Сити победи с 3:0 след голове от Габриел Жезус, Фил Фоден и Рияд Марес, като гостите нямаха особени затруднения в двубоя, допускайки само 1 удар към вратата си, и то неточен.

В 19-ата минута днес гол на Жезус бе отменен поради засада. Бразилецът обаче се разписа в 36-ата когато Диаз навлезе от ляво и стреля, а избитият му удар полетя към главата на Жезус, който отклони към гола за 1:0.

Във втората част Марез оформи 2:0 след изключително подаване на Фил Фоден през защитата на домакините, след което крилото овладя и матира вратаря. Точно преди края резервата Стърглинг пък асистира на самият Фоден за крайното 3:0. Така Сити продължава към четвъртия кръг на състезанието.