Стилян и компания с класическа победа над Уест Хем

Л. Михайлов

Астън Вила победи Уест Хем с класически резултат 3:0 на стадион "Вила парк". Гол за домакините отбеляза и капитанът на домакините Стилиян Петров в 40-тата минута.

Бирмингамците започнаха мача уверено, създавайки опасни положения пред вратата на Робърт Грийн още в първите минути от среюата. Джон Кар на два пъти се размина от гола, но в 15-ата минута Стюърт Даунинг се разписа след лошо избит удар на Албигтън. Пет минути преди края на първата част българинът Стилян Петров удвои резултата. Капитанът засече с глава прецизно центриране на Ашли Йънг. Астън ВИла продължи да доминира на терена и само случайността задържа резултата класически. Последният гол бе дело на Джеймс Милнър, който получи пас на чиста позиция от представилият се чудесно дебютант Албигтън.