Нова победа от Салах за Ливърпул

Ливърпул прие Брайтън в срещата от третия кръг на английската Висша лига. Днес на "Анфийлд" домакините успяха да спечелят срещата с минималното 1:0 след гол на Мохамед Салах в първата част.

Египтянинът реализира в 23-ата минута след подаване от Фирмино, като без подготовка той изпрати топката ниско и в далечния ъгъл, където вратарят реагира, но успя да избие кълбото само в гредата и мрежата си за 1:0. До почивката Ливърпул контролираше топката, а имаше и други възможности за гол, като по-рано Арнолд нацели гредата от статично положение.

Във втората част Брайтън имаше своите възможности за гол, а Алисон стресира на няколко пъти феновете на "червените" с нестандартни действия. Впечатление направи и Вайналдум, който не сбърка подаване до 80-ата минута в мача.