Агуеро с хетрик в победата над Хъдърсфийлд

Манчестър Сити посрещна Хъдърсфийлд Таун на своя "Етихад Стейдиъм" в срещата от втория кръг на английската Висша лига. Днес домакините победиха с убедителното 6:1 след 3 гола на името на Серхио Агуеро, докато Жезус и Давид Силва добавиха за домакините.

В 25-ата минута Агуеро откри резултата когато получи асистенция от вратаря Едерсон. Аржентинецът овладя около дъгата и се възползва от лошо излезлия вратар за 1:0.

В 33-ата минута Жезус вкара за 2:0 след добри действия на Менди по левия фланг. В 37-ата минута отново Агуеро се разписа, отново след топка от Менди от ляво, избита в нападателя за 3:0. Точно преди почивката Станкович върна попадение за гостите за 3:1.

След почивката Силва оформи 4:1 след перфектно изпълнение на пряк-свободен удар. Агуеро вкара хетрик в 75-ата минута след добър удар при центриране на Менди. В 84-ата минута удар на Сане от близо бе спасен от Хамер, но Конголо си вкара нещастен автогол за 6:1 в ситуацията.