Манчестър Сити се справи с Арсенал

Арсенал прие Манчестър Сити на своя "Емирейтс Стейдиъм" днес в срещата от първия кръг на английската Висша лига. Гостите успяха да спечелят с 2:0 двубоя след попадения на името на Рахим Стърлинг и Бернардо Силва.

Стърлинг откри в 14-ата минута когато сам успя да намери място за удар около дъгата и не остави шансове на Чех за 1:0. До почивката Сити доминираше и имаше шансове за повече голове.

В едно от по-добрите положения Гуендози пропусна да изчисти една топка и Агуеро се оказа сам в полето на Арсенал срещу Чех във втората част. Аржентинецът обаче не успя да вкара срещу вратаря. Това направи резервата Силва в 64-ата минута, когато бе намерен от Менди в наказателното поле за изпълнение с много сила право в ъгъла на вратата за крайното 2:0.