Юнайтед започна с победа над Лестър

Манчестър Юнайтед посрещна Лестър Сити в първата среща от първия кръг на новия сезон на Висшата лига за 2018-19 година. Днес домакините от "Олд Трафорд" спечелиха срещата с 2:1 след гол от дузпа на Пол Погба в първата част и попадение на Люк Шоу в края.

Още с първата атака Юнайтед спечели дузпа след игра с ръка на Амарти в наказателното поле, а Погба реализира спокойно за 1:0. До почивката Давид Де Хеа задържа Юнайтед в мача, като лиши Джеймс Мадисън от гол с прекрасно спасяване.

Втората част отново бе силна за Де Хеа, който се отчете с няколко спасявания, преди в 83-ата минута Люк Шоу да получи подаване от Мата в наказателното поле, като с късмет овладя топката през защитник и стреля в далечния ъгъл за 2:0. В добавеното време с късмет и "лисиците" върнаха гол, когато едно фалцово центриране нацели страничната греда на Де Хеа и се върна към Джейми Варди за крайното 2:1 след добавка с глава.