Арсенал и Милан с равенство (видео)

П. Пенков

Отборите на Арсенал и Милан не успя да излъчат победил помежду си и завършиха при резултат 1:1 в среща от турнира "Емирейтс Къп". Домакините успяха да открият резултата в края на първото полувреме благодарение на Маруан Шамак. Мароканският национал успя да отправи точен удар с десния си крак от центъра на наказателното поле, изпращайки кълбото в долния десен ъгъл на вратата на Ил Диаволо. За попаданието му асистира Андрей Аршавин, който успя да го изведе на стрелкова позиция.

Но в 76-та минута Милан се върнаха в двубоя. Авторът на изравнителното попадние стана Алешандре Пато, който засече с глава центрирана топка в наказателното поле на Арсенал. За голът му асистира Зийдорф, който успя да пробие през защитата на лондончани.