Челси на финал с Манчестър Юнайтед във ФА Къп (видео)

Челси и Саутхемптън премериха сили в срещата от полуфиналната фаза на най-старото състезание ФА Къп. Днес на стадион "Уембли" Челси успя да спечели с 2:0 при едно вълнуващо второ полувреме и безголово първо, като по този начин "сините" преминават на финал, където вчера се класира Манчестър Юнайтед.

Само секунди след пускането на топката в игра във втората част Оливие Жиру реализира за 1:0 днес когато показа добра техника и хладнокръвие в атака. В 82-ата минута минута след появяването си в игра пък Алваро Мората се разписа с глава при центриране на Азпиликуета.

Саутхемптън имаше своите положения, като Остин нацели греда, а в една ситуация остана спорно дали топката е преминала линията на гола. В крайна сметка "светците" така и не стигнаха до гол.