Юнайтед на финал през Тотнъм в Лондон (видео)

Манчестър Юнайтед спечели полуфиналната среща с Тотнъм от най-старото състезание ФА Къп днес в срещата, провела се на стадион "Уембли". Като символичен домакин на стадиона на шпорите "червените дяволи" отстъпиха във владението на топката, но осъществиха пълен обрат след ранен гол на Деле Али.

Али откри резултата в 11-ата минута след перфектно центриране на Ериксен от дясно на крака на включилия се англичанин за 1:0.

В 24-ата минута обаче със също толкова добра асистенция Пол Погба се отличи при подаване на главата на Алексис Санчес за 1:1.

Във второто полувреме Лукаку намери Ерера за пълния обрат и 2:1. Така белгийският нападател стана играчът, замесен в най-много голове на Юнайтед в кампанията с 27 гола и 9 асистенции. В последните си 12 мача във ФА Къп пък той допринесе за 14 попадения.