Клоп: Взехме точка, тъй като не пуснаха водата на почивката

П. Пенков

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп изказа разочарованието си към своите играчи, след като днес по-рано тима записа равенство 2:2 при гостуването на Уест Бромич Албиън. Специалистът допълни, че една от причините за неубедителното представяне на "мърсисайдци" се е дължава впоследствие на "сухия терен" на "Дъ Хоутърнс".

"Мисля, че контролихме двубоя достатъчно добре. Беше очевидно, че Уест Бромич се възползваше от статични положения. Отбелязохме второто попадение, след което последва корнер за тях. През цялото време те се опитваха да блокират пречат на нашия вратар, което знам, че се харесва в тази страна, но пък е доста трудно в такова положение за самия страж. Беше труден двубой, поради причината, че самия терен ставаше все по-сух с времето. Уест Бромич очевидно взе решение да не овлажни терена на полувремето. Това доста ни затрудни. В началото на второто полувреме имахме своето положение, когато Ингс беше в наказателното поле, което можеше да бъде дузпа...Не знам..Понякога не се нуждаеш от помощ, а само от правилни съдийски решения," сподели Клоп.