Ливърпул с класика над Борнемут (видео)

Ливърпул посрещна Борнемут в срещата от поредния тридесет и трети кръг на английската Висша лига. Днес на "Анфийлд" домакините не изиграха особено труден двубой и спечелиха с 3:0 след голове от всеки един от тримата нападатели в тима.

Садио Мане откри резултата още в 7-ата минута след центриране на Хендерсън и удар с глава, който вратарят изби обратно в играча за добавка и 1:0.

В 69-ата минута Мохамед Салах с глава вкара своя 30-ти гол във Висшата лига, което го направи първият африканец, достигал до тази цифра в историята и общо осмият човек, който го прави изобщо в един сезон. В историята на Ливърпул Салах е третият, който вкарва и 40 гола във всички турнири в един сезон след Роджър Хънт през 1962-ра и Иан Ръш през 84-та и 87-ма.

В 90-ата минута 3:0 оформи Фирмино с нисък удар в ъгъла на вратата за класиката днес.