Тотнъм с историческа победа над Челси (видео)

Тотнъм успя да прекрати негативната серия от срещи на гости на "Стамфорд Бридж", която стига назад до 1990-та година, когато днес в гостуването на Челси шпорите успяха да победят с 3:1 при голове на Деле Али и Кристиан Ериксен, и Мората за домакините.

В 30-ата минута днес Мората откри резултата за Челси когато при едно центриране Лорис излезе неразчетено и не осъществи контакт, а кълбото достигна до главата на нападателя на празна врата за 1:0. В последната секунда на полувремето Кристиан Ериксен върна равенството когато за 1:1 се разписа по изключително красив начин с мощен удар от далечна дистанция.

В 62-ата минута Ерик Дайър с дълго подаване над защитата намери Деле Али в наказателното поле на Челси, той овладя с едно докосване и с второ веднага матира Кабалеро за 2:1. Само няколко минути след това отново Али вкара, когато се оказа най-съобразителен при избит удар от Кабалеро и довърши атаката за 3:1.