Челси се справи с Палас (видео)

Челси прие Кристъл Палас в срещата от поредния тридесети кръг на английската Висша лига. Днес на "Стамфорд Бридж" домакините спечелиха с 2:1 след попадение на Вилиан и автогол на Мартин Кели. Оливие Жиру на няколко пъти бе близо до първия си гол за "сините", но днес не бе неговия ден.

В 25-ата минута Вилиан откри резултата с удар от извън полето, като топката се отклони и влезе в ъгъла на вратата далеч от Хенеси за 1:0.

В 32-ата минута след добра атака на домакините Азар намери Дзапакоста за неточен удар, но отклонената от Кели топка отново намери мрежата за 2:0.

Втората част Челси изигра по-пестеливо, като след появата на Заха за гостите те станаха далеч по-офанзивни. Именно крилото бе в основата на гола на гостите в 90-ата минута когато намери Анхолт за 2:1.