Класически Сити надигра Арсенал на финала (видео)

Арсенал и Манчестър Сити се срещнаха на стадион "Уембли" за финала на Купата на лигата днес и "гражданите" си тръгнаха с трофея след 3:0. Така Пеп Гуардиола, завършил първия си сезон със Сити като първи в кариерата си без трофеи, поправи статистиката при първата си възможност тази година.

Серхио Агуеро откри резултата днес в 18-ата минута когато вратарят Браво асистира на нападателя с изпратена топка далеч напред, където аржентинецът надигра Мустафи и прехвърли вратаря за 1:0.

В 58-ата минута след корнер Гюндоган стреля от дъгата, а Компани отклони топката за 2:0 през Оспина, преди в 65-ата Давид Силва да оформи 3:0 с удар под ъгъл. Така за първи път от 1999-та Арсенал допуска 3 гола на Уембли.