Арсенал разби Евертън, новите блестят (видео)

Арсенал прие Евертън в срещата от поредния двадесет и шести кръг на английската Висша лига. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" домакините спечелиха с категоричното 5:1, а двете нови попълнения в тима на Арсен Венгер се отчетоха с гол (Обамеянг) и 3 асистенции (Мкхитарян).

Още в 6-ата минута Мкхитарян асистира с ниско подаване от дясно за Рамзи на стрелкова позиция за 1:0.

В 14-ата Косчелни вкара след корнер за 2:0. Последва нов гол за Рамзи в 19-ата минута след рикушет при удар от далечна дистанция за 3:0. В 37-ата минута 4:0 направи Обамеянг, който бе изведен от Мкхитарян сам срещу вратаря и завърши елегантно.

В 64-ата минута резервата Калвърт-Люин върна гол за гостите, а крайното 5:1 оформи Рамзи със своя хетрик в 74-ата минута.