Алърдайс: Ниасе няма да напусне през януари

Мениджърът на Евертън Сам Алърдайс потвърди, че нападателят Омар Ниасе ще остане в отбора след трансферния прозорец. 27-годишният се свързваше с напускане след пристигането на Дженк Тосун и Тио Уолкът в нападението на клуба през януари. Ниасе се появи като резерва в 69-ата минута на последната среща с УБА във Висшата лига, като вкара единствения гол за Евертън за крайното 1:1.

"Не, не мога да пусна Ниасе да си тръгне. Няма опасност от това. Няма как да пуснем Омар. Ние дадохме на Доминик Калвърт-Люин уикенда за почивка заради големия брой срещи, които изигра.

"Тези тримата ще ни трябват от сега до края на сезона. Ние не вкарвахме много голове и опитваме да подобрим тази статистика, но моят проблем е и в голът, който допуснахме."