Късна драма и Челси отстрани Борнемут (видео)

Челси прие Борнемут в срещата от четвърт-финалната фаза на Купата на лигата. Днес след ранен гол на Вилиан се стигна до изравнително попадение на гостите в последната минута от редовното време и моментален отговор от резервата Алваро Мората за победата с 2:1 и продължаване към полуфиналите от Челси.

Вилиан реализира в 13-ата минута днес след красива атака с подавания и пас на Фабрегас на празна врата за бразилеца за 1:0. До почивката "сините" доминираха и не изглеждаше сякаш Борнемут ще се върне в срещата.

Гостите обаче увеличиха скоростта във второто полувреме. След няколко положения Дан Гослинг вкара в 90-ата минута, когато бе намерен на дъгата от съотборник за 1:1. В следващата атака на домакините обаче появилите се като резерви Азар и Мората създадоха гол когато белгиецът с пета изведе испанеца на чиста позиция за 2:1.