Сити разби Тотнъм в Манчестър (видео)

Манчестър Сити застава на 14 точки пред Манчестър Юнайтед в класирането на английската Висша лига след като днес тимът на "гражданите" прие Тотнъм на "Етихад Стейдиъм" и разби противника си с 4:1. Попадението на гостите бе дело на Ериксен в самия край и дойде след головете на Гюндоган, Де Брюйне и Стърлинг на два пъти. В срещата Габриел Жезус пропусна и дузпа като нацели гредата.

Илкай Гюндоган откри резултата днес в 14-ата минута след корнер, при който бе оставен непокрит и с глава нямаше как да сбърка за 1:0. Последва уверена игра на Сити и Тотнъм не достигна до точен удар до почивката.

След нея гостите демонстрираха много агресия и на два пъти съдията спести червени картони за играчите на Почетино. В 70-ата минута Де Брюйне вкара гол малко след опасното влизане на Али точно в глезена му за 2:0. Последваха голове на Стърлинг в 80-ата и 90-ата минути, а Ериксен върна гол в последната минута на продължението за крайното 4:1.