Ливърпул с разгром при визитата на Брайтън (видео)

П. Пенков

Ливърпул постигна убедителен успех при гостуването си на новака Брайтън с 5:1 в двубой от 15-я кръг на английската Висша лига. Още на почивката "мърсисайдци" успяха да се оттеглят категорична преднина от 3:0, след попаденията на Емре Джан на Роберто Фирмино.

В началото на второто полувреме, съдията Гари Скот отсъди дузпа в полза на домакините, поради непозволена игра на Емре Джан срещу Дейл Стефънс. Зад топката застана нападателят Глен Мъри и без проблеми реализира за 1:3. До края двубоя Ливърпул продължи да оказва натиска над съперника си, като три минути преди края Филипе Коутиньо успя да отбележи за 4:1. Минута по-късно бразилецът успя да пробие отново в половина на "чайките" и да отправи удар към вратата на Матю Райън. За жалост на стража топката беше неволно отклонена от бранителя Луис Дънк и се озова в неговата мрежа.

Благодарение на трите спечелени точки Ливърпул се изкачва на 4-та позиция в подреждането на 3 точки зад Челси, докато Брайтън остава 11-ти с 17 пункта.