Арсенал победи Челси в мач за Суперкупата на Англия 2017 (видео)

Арсенал победи Челси в мач за Суперкупата на Англия 2017. Основното време на срещата на стадион "Уембли" завърши при резултат 1:1, а в серията с дузпите по-точни се оказаха "артилеристите". В 46-та минута Виктор Моузес изведе шампионите напред в резултата, след като се възползва от подаване на Гари Кейхил. Десет минути преди края на срещата съдията показа червен картон на Педро Родригес за нарушение отзад на Мохамед Ел Нени. Арсенал се възползва от прекия свободен удар - Гранит Джака центрира, а Сеад Колашинац се оказа най-съобразителен и изравни.

В серията с дузпите, която се проведе по нова система под името АВВА, ключови се оказаха пропуските на Тибо Куртоа и Алваро Мората.

Така Арсенал за 15-ти път в своята история спечели Суперкупата на Англия. На сметката на Челси има 4 победи. Рекордьор по количество спечелени Суперкупи на Англия е Манчестър Юнайтед.