Челси завърши с пет срещу Съндърланд

Новият шампион на английската Висша лига Челси прие последния Съндърланд в последния мач за сезона и днес на "Стамфорд Бридж" домакините зарадваха привържениците си с победа с 5:1 след голове на Вилиан, Еден Азар, Педро и Мичи Батшуай на два пъти за категоричен триумф.

Срещата започна трудно за домакините след като още в 3-ата минута Хавиер Манкийо откри след статична ситуация и избита топка в краката му с мощен удар за 1:0.

В 8-ата минута обаче Вилиан изравни след като гостите не успяха да изчистят топката след статично положение и крилото се възползва и стреля ниско през Пикфорд. Последваха редица положения пред вратата на гостите без успех, но във втората част Челси се върна след обрата, осъществен от Еден Азар в 61-ата минута за 2:1.

Последва гол на Педро в 77-ата минута след грешка на Пикфорд и Лескът за 3:1. В 90-ата Батшуай вкара в своята трета поредна среща за Челси под Пикфорд, а отново той 2 минути след това оформи 5:1 след като навлезе диагонално и стреля с левия крак.